HealthyCo ECO Extra panenský olivový olej 250ml

Extra panenský organický olivový olej vhodný do dresingů, salátu a na vaření.

HealthyCo ECO Extra panenský olivový olej 250ml

Extra panenský organický olivový olej vhodný do dresingů, salátu a na vaření.

149 Kč
129,57 Kč bez DPH

Počet kusů v kartonu: 6ks

Je vynikající pro ochucení zálivek a dipů ve studené kuchyni, které získají opravdu olivovou příchuť. Zároveň se jedná o nejčerstvější extra panenský olivový olej, který se lahvuje po sklizni jako první.

Extra panenský nebo panenský olivový olej je ideální ingredience také pro použití v domácí kosmetice, má totiž zklidňující, protizánětlivé, hydratující a hojivé účinky. Vyzkoušejte třeba olivový zábal na vlasy, pokud je máte vysušené, poškozené barvením, bez lesku či vitality: přiměřené množství panenského olivového oleje zahřejte v dlaních a vetřete do vlasů i pokožky hlavy. Zabalte je do bavlněného ručníku a nechejte působit min. 30 minut. Poté si vlasy umyjte jako obvykle.

Olivový olej patří k pilířům středomořské kuchyně, o níž je obecně známo, že je zdravá a má příznivý vliv na organismus z hlediska kardiovaskulárních onemocnění. Zdravotní účinky olivového oleje spočívají především v tom, že složení jeho mastných kyselin ovlivňuje poměr mezi “špatným“ a “dobrým“ cholesterolem. Kromě toho má olivový olej díky obsaženým látkám i vysoké antioxidační schopnosti.

Je dobrým zdrojem mononenasycených tuků, protože obsahuje průměrně 70 % kyseliny olejové a jen kolem 10 % polynenasycené kyseliny linolové, takže přispívá k lepšímu poměru omega 3 a omega 6 mastných kyselin ve stravě. Kromě toho v olivovém oleji najdete i skvalen, fytosteroly, vitamin E, nebo řadu prospěšných polyfenolů včetně flavonoidů.

Panenský olivový olej je ale například i zdrojem melatoninu, o kterém se dříve myslelo, že je vytvářen jen v mozku živočichů. Melatonin je dokonalý lapač volných radikálů, takže je to účinný antioxidant.

Ingredience

Organický za studena lisovaný olivový olej

Uskladnění na tmavém a chladném místě (<20°).

Nutriční hodnoty na 100 ml
Energie 3760kJ/900kcal
Tuky 100g
- z toho nasycené mastné kyseliny 15g
- z toho mononenasycené 77g
- z toho polynenasycené 8g
Sacharidy 0g
- z toho cukry 0g
Bílkoviny 0g
Sůl 0g